Оранжерийни цветя и лесовъдство
модератор Ина Искренова
Асен Велев:
Въпреки мнението на Ина, аз считам, че има място за подобна дейност. Тя може да се разгледа и в едно с темата Собствена оранжерийна продукция, но тъй като става въпрос за саксийни цветя, подправки и билки (в саксии предполагам) може би ще е по-добре да я дискутираме по отделно. Аз лично не съм запознат с възможностите на това производство, но имам нещо в предвид за консулт по темата.
За лесовъдство – идеята е да се възстановят плодни градини, което според мен ще стане най-лесно ако разполагаме със собствен разсадник. Подобна е и ситуацията с озеленяването оцветяването на населените места в общината. Парк „Чайка“ навремето е засаждан с паркови дървета, вероятно част от тях ще трябва съвсем скоро да се подменят с по-млади. При реализацията на проекти за детски градинки, основен компонент на проектите е озеленяването с цветя и дръвчета, което е сериозен разход. Поставил съм тази дейност като търговско дружество, тай като ще има възможност да продава и на външни клиенти, освен на общината, а и тя ще закупува на пазарен принцип.
7 Comments
Вашият коментар
Трябва да влезете, за да публикувате коментар.
Според мен,
Оранжерийни цветя на територията на общината да се отглеждат,не е добра идея.
Възстановяването на оранжерии,за зеленчуци Да.И комбинирано с производство на саксийни растения.
Имам впредвид Подправки и Билки в саксия.
Към момента има само внос.
Това ми хрумна като идея ,относно тази тема.
Лесовъдство, хич ама хич не съм наясно .
Ина, защо смяташ че идеята не е добра? Аз повече си мислех не за цветя които да се късат и продават, а предимно за саксии и най-вече за семена. Това не изключва и Подправки и Билки.
Цветя за озеленяване, дори ние ще имаме нужда от такива.
Имам един въпрос има ли е оранжерии /и ако е имало доколко са използваеми/ в Долни Раковец?
Верният ми въпрос е: имало ли е?
В Долни Раковец никога не е имало оранжерии. Оранжерии имаше само в Радомир и с. Дебели лак. В Раковец имаше ленена фабрика, която използваше топлия извор на нейна територия за да топи ленените стъбла, което е част от технологичния процес за производство на лен. Садеше се и много декари с лен около фабриката.
Благодаря за информацията. Питам защото водата е подходящ начин за отопляване на оранжерия /въпреки сравнително ниската си температура – 37 градуса/.
редактиран текст за дискусия